zertifikate.png

Szkoła posiada austriacki
certyfikat Ö-Cert.

Christoph Teufel

Fizjoterapeuta
Instruktor

Christoph Teufel urodził się w 1976 roku w Linz w Austrii, a od roku 2000 mieszka w Innsbrucku. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci.

Edukacja

W 1998 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Fizjoterapii w Steyr (Austria). Wykorzystując zdobyte wykształcenie, pracował jako fizjoterapeuta w Behindertendorf Altenhof oraz w szpitalu Hochzirl w Tyrolu. Od 2002 roku prowadzi swój prywatny gabinet w Innsbrucku.

Ukończył wszystkie kursu oraz zdał wymagane egzaminy w zakresie terapii kranio-sakralnej Johna Upledgera oraz manipulacji wisceralnych Jeana Pierre’a Barrala. Przebyte kursy obudziły w nim zainteresowanie powiązaniami w obrębie całego ciała oraz zainspirowały do spojrzenia na pacjenta szerzej niż tylko w kontekście objawów chorobowych.

Christoph posiada kwalifikacje w zakresie leczenia osteopatycznego oraz manualnego, m.in. terapii punktów spustowych, mobilizacji kręgosłupa, techniki napięcia i przeciwnapięcia, mobilizacji nerwów, mobilizacji stawów, fascial distortion model. Ukończył kursy dotyczące ciąży, porodu i bezpłodności, diety według TCM oraz terapii czaszkowo - krzyżowej w pediatrii.

W latach 2009-2012 pracował jako wykładowca manipulacji wisceralnych w Instytucie Barrala w Austrii, gdzie wcześniej przez kilka lat pełnił rolę asystenta na tym samym wydziale. 

Od 2013 roku Christoph wykłada w Szkole Terapii Wisceralnej i Integratywnych Manualnych Metod Leczenia. Stawia sobie za cel przekazywanie wiedzy i doświadczenia w leczeniu z uwzględnieniem logiki i błyskotliwości ludzkiego ciała.

Filozofia

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wiedzy teoretycznej, umiejętności praktycznych oraz przyjemności, jaką czerpie z nauczania.

 

christoph-teufel.jpg

"Odpowiedź jest już na końcach Twoich palców, musisz ją po prostu poczuć i pozwolić, by płynęła."
Christoph Teufel