Elfi Schlager

Fizjoterapeutka, MAS
Instruktor

Elfi Schlager urodziła się w 1970 roku w Wiedniu. Jest zamężna i ma dwoje dzieci. Mieszka w Waidhofen/Thaya, gdzie również pracuje w swoim prywatnym gabinecie.

Edukacja

W 1991 roku ukończyła z wyróżnieniem Wiedeńską Akademię AKH. Po studiach pracowała w regionalnym centrum klinicznym Horn głównie z pacjentami oddziałów chirurgii urazowej oraz intensywnej terapii. Od 1994 roku piastowała funkcję kierownika zespołu terapeutów. W 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie z dziedziny zarządzania zdrowiem na Uniwersytecie Danube w Krems. 

W swojej karierze zawodowej kładzie duży nacisk na dokształcanie się. Znajduje to odzwierciedlenie w wielości i różnorodności nabytej przez nią wiedzy i umiejętności: konserwatywna medycyna ortopedyczna kończyn i kręgosłupa według Cyriaxa, kinetyka funkcjonalna według Klein-Vogelbach, medycyna analityczna według R. Sohiera, PNF, drenaż limfatyczny według Dr Voddera, trójpłaszczyznowa terapia skolioz według Schroth. 
Wszystkie odbyte szkolenia budują podstawę jej wszechstronnych możliwości terapeutycznych.

Od 2003 roku odbyła szkolenia z zakresu terapii kranio-sakralnej J. Upledgera, techniki napięcia i przeciwnapięcia, mobilizacji kręgosłupa, techniki energizacji mięśni, mobilizacji układu nerwowego oraz manipulacji wisceralnych według J.P. Barrala. 
W rezultacie, terapia wisceralna stała się preferowaną metodą pracy w jej praktyce.

Dlatego też asystowała przy wielu szkoleniach w latach 2009-2015, początkowo 
w Instytucie Barrala w Austrii, a następnie, od 2012 roku, w Szkole Terapii Wisceralnej. 
Od 2016 roku Elfi Schlager będzie pełniła funkcję nauczyciela w Szkole Terapii Wisceralnej, tym samym wesprze zespół nauczycieli ze swojej najlepszej strony. 

Filozofia

W szczególności Elfi chce przekazywać wiedzę na temat holistycznych relacji w ludzkim ciele oraz powiązań systemu narządów z układem mięśniowo-szkieletowym. 
Te spostrzeżenia mogą być stosowane bezpośrednio w pracy z pacjentem. Radość z nauczania i uczenia się oraz szczególnego traktowania ludzi są dla niej bardzo ważne.

 

Elfi-Schlager.jpg

„Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku ...“
Elfi Schlager