Florinda Czeija

Fizjoterapeutka
Założycielka i Dyrektork Szkoły Terapii Wisceralnej

Florinda Czeija urodziła się w 1969 roku w Vorarlbergu, w Austrii. Ma męża i dorastającą córkę.

Edukacja

Od 1995 roku prowadzi prywatną praktykę fizjoterapeutyczną. Studiowała pedagogikę 
i psychologię na Uniwersytecie w Insbrucku. W 1991 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Fizjoterapii w Salzburgu. 

Florinda od zawsze interesowała się ludzkim ciałem z holistycznego punktu widzenia. Brała udział w wielu szkoleniach z zakresu fizjoenergetyki i terapii holistycznych, jak również technik osteopatycznych w manipulacjach wisceralnych, mobilizacji nerwów, mobilizacji stawów, mobilizacji kręgosłupa, techniki energizacji mięśni, techniki napięcia i przeciwnapięcia oraz terapii czaszkowo - krzyżowej.

Specjalizuje się w terapii czaszkowo - krzyżowej (J. Upledger) i w manipulacjach wisceralnych (J.P. Barral), zdając wszystkie niezbędne egzaminy.

W latach 2001 - 2012 była wykładowcą manipulacji wisceralnych oraz terapii czaszkowo - krzyżowej w Instytucie Barral’a i Upledger’a w Austrii. W latach 2004 - 2012 kierowała również wydziałem manipulacji wisceralnych. Od 2005 roku naucza metody leczenia własnego autorstwa stosowanej w niepłodności, bólach ciążowych, przygotowaniach do porodu oraz opiece poporodowej. 

W 2013 roku założyła Szkołę Terapii Wisceralnej i Integratywnych Manualnych Metod Leczenia w celu rozwoju Terapii Wisceralnej poprzez łączenie wiedzy z tej dziedziny ze strukturalnymi połączeniami z układem mięśniowo - szkieletowym oraz łańcuchami lezji. 

Filozofia

Szkoła Terapii Wisceralnej oferuje szeroki wybór kursów diagnostyki i terapii na całym świecie, zapewniając licznemu gronu zainteresowanych szkolenia w zakresie zaawansowanych manualnych metod leczenia różnych schorzeń.

 

florinda_czeija_viszerale-therapie.jpg

„Im więcej mobilności w ciele, tym więcej elastyczności w umyśle“
Florinda Czeija