zertifikate.png

Szkoła posiada austriacki
certyfikat Ö-Cert.

Gudrun Höllebrand

Fizjoterapeutka
Instruktorka w Szkole Terapii Wisceralnej

Gudrun Höllebrand urodziła się w 1971 r. w Villach i mieszka ze swoim partnerem i córką w Tulln nad Dunajem.
 

Szkolenie

Po studiowaniu biologii i psychologii na Uniwersytecie Wiedeńskim, Gudrun ukończyła w 1997 r. z wyróżnieniem Akademię Fizjoterapii w Szpitalu Cesarza Franza Josefa w Wiedniu. Następnie, do 1999 r. pracowała w Centrum Rehabilitacji w Liesing.
Po narodzinach swojej córki pracowała z pacjentkami w ciąży i w połogu w klinice Rudolfinerhaus i oraz w Klinice Riedl-Adler w Tulln, Niemcy.
W 2005 roku wraz z dwoma kolegami założyła grupę „Therapy Team Tulln”.
Wkrótce po ukończeniu studiów Gudrun zaczęła rozwijać swoje umiejętności zawodowe. Po kursach fizjoterapii i AORT w wiedeńskiej szkole osteopatii, podjęła szkolenia z zakresu fizjoterapii sportowej, metod Maitlanda, Schrotha, McKenziego i FDM, a także ginekologii, urologii, tapingu i żywienia. Brała również udział w kursach i superwizjach psychologicznych.
Od 2006 r. Gudrun zajęła się terapią czaszkowo-krzyżową Uplegera przez co spotkała się z koncepcją Manipulacji Wisceralnych J.P. Barrala. Powstanie Szkoły Terapii Wisceralnej i asystowanie w jej kursach tylko pogłębiły jej pasję i zainteresowanie tą dziedziną. Nowatorska koncepcja leczenia tej szkoły doskonale komponuje się z holistycznym podejściem Gudrun do pracy z pacjentami.  

Filozofia

Dla Gudrun Höllebrand, Terapia Wisceralna nie jest tylko kolejną metodą leczenia, ale całkowicie nowym i szczególnym podejściem do wielorakich interakcji, które składają się na ciało człowieka.
Dlatego bardzo zależy jej na tym, aby podzielić się wiedzą i doświadczeniem wielu lat pracy z pacjentami, u których z ogromnym powodzeniem stosowała techniki wisceralne.

gudrun.jpg

 

"Wypróbowanie czegoś nowego jest niezbędne dla dalszego rozwoju."
Gudrun Höllebrand