Sigrid Mitter

Fizjoterapeutka
Instruktor

Sigrid Mitter urodziła się w 1970 roku w Austrii. Jest zamężna od 1994 roku i ma dwie córki.

Edukacja

W 1992 roku Sigrid ukończyła Akademię Fizjoterapii w Steyr (Austria). Od 1992 roku pracuje w szpitalu neurologicznym oraz nadzoruje pracę studentów fizjoterapii. Prowadzi również prywatną praktykę w swojej rodzinnej miejscowości Bad Hall. 

Podczas wielu lat pracy jako fizjoterapeutka podnosiła swoje kwalifikacje w koncepcjach neurologicznych takich jak Metoda Bobath oraz metoda Perfettiego. 

W 2002 roku Sigrid rozpoczęła naukę terapii czaszkowo - krzyżowej Upledgera 
oraz manipulacji wisceralnych Jeana Pierre’a Barrala. Po pomyślnym ukończeniu szkoleń pracowała jako asystent podczas kursów manipulacji wisceralnych 
w Instytucie Barrala w Austrii. 

W swojej pracy łączy podejście globalnego leczenia stawów Jeana Pierre’a Barrala, technik energizacji mięśni oraz mobilizacji nerwów czaszkowych oraz obwodowych. 

Wszechstronnie wykształcona Sigrid jest również certyfikowaną terapeutką „Akupunktmassage of Penzel“, metody Klein-Vogelbach i koncepcji Sohier. 

W latach 2010 - 2012 Sigrid była wykładowcą manipulacji wisceralnych w Instytucie Barrala w Austrii, natomiast od 2013 roku jest wykładowcą terapii wisceralnej w Szkole Terapii Wisceralnej i Integracyjnych Manualnych Metod Leczenia.  

Filozofia

Wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami ze schorzeniami neurologicznymi umożliwiło Sigrid opracowanie nowego kursu skoncentrowanego na leczeniu tychże zaburzeń przez połączenie terapii wisceralnej z neurologią. Ważne jest dla niej zastosowanie tego nowego, skutecznego podejścia w leczeniu wielu różnorodnych schorzeń neurologicznych.

Sigrid-Mitter.jpg

"Powinieneś się nauczyć, że to, kim jesteś teraz i to, kim będziesz, zależy wyłącznie od Ciebie."
Sigrid Mitter